piątek, 21 maja 2010

Uporządkowanie celów na kolejny miesiąc

Zbliża się koniec kolejnego miesiąca dlatego należałoby wyciągnąć wnioski z dotychczasowej pracy i zaplanować kolejny miesiąc. Patrząc na swoją sprzedaż w tym miesiącu znów muszę pogodzić się z porażką. Nie osiągnę już raczej (bez pomocy cudów) planowanego wynagrodzenia na poziomie 10 tysięcy złotych za miesiąc maj. Co prawda udało mi się znacznie poprawić statystykę w porównaniu do poprzedniego miesiąca jak również swoje wynagrodzenie jednak ciągle czuje niedosyt w wysokości swoich zarobków.
Oczywiście jeszcze postaram się powalczyć w nadchodzącym tygodniu.
Postanowiłem zaplanować sobie kolejny miesiąc...

A konkretnie do swojego planowania chciałbym dodać więcej konkretów.
Spodobał mi się sposób jednej z firm ubezpieczeniowych, która "poleca" sposób pod hasłem: "Celuj w 4".
Chodzi tu o cztery sprzedane polisy w ciągu miesiąca. Jak szybko sobie policzyłem pozwala to wykonać plan, który agenci muszą zrealizować w tej firmie. Jak się okazuje zasada ta zadziała chyba w każdej firmie ubezpieczeniowej, w której tak zwana "podstawa" jest uzależniona od jakiegoś progu sprzedaży.
Można nawet powiedzieć, że sprzedaż czterech polis w ciągu miesiąca jest już dość dobrym wynikiem.
W mojej firmie taka sprzedaż pozwala na dość ciekawe zarobki - powyżej średniej krajowej.
A jak chciałbym to wykorzystać w swojej pracy?
Cztery polisy w ciągu miesiąca - można powiedzieć, że to brzmi dość łatwo do wykonania, ale myślę, że osoby z branży zgodzą się ze mną, że nie jest to takie łatwe. Jednak czuje w tym przekazie pozytywne przesłanie. Gdy przeliczymy to sobie na tygodnie to wychodzi nam sprzedaż jednej polisy na tydzień - taką informację Nasz umysł powinien z większą łatwością zaakceptować. I tak właśnie zamierzam realizować kolejny miesiąc. Oczywiście w moim wypadku będzie to 1,5 do dwóch polis na tydzień abym mógł zrealizować swój osobisty plan zarobków. Bezwzględnie będę się rozliczał z tego celu po każdym tygodniu. Niezrealizowany plan jednego tygodnia będzie przechodził na kolejny tydzień dlatego muszę być bardziej aktywny.

2 komentarze: