piątek, 12 lutego 2010

Jak zostać agentem ubezpieczeniowym

Ku ścisłości i porządku na blogu opisze krótko co należy zrobić aby zostać agentem ubezpieczeniowym.
Oczywiście pierwszym krokiem będzie wybranie odpowiedniej firmy, w której chcemy pracować. Każdy może mieć inne preferencje w tym kierunku. Następnie musimy przejść rozmowę kwalifikacyjną (w niektórych firmach jest ona kilku-etapowa).
Po akceptacji warunków i pozytywnym przejściu przez rozmowę kwalifikacyjną przystępujemy do obowiązkowego szkolenia, które trwa 152 godziny dla nowych agentów. Forma szkoleń zależy od Towarzystwa Ubezpieczeniowego. W jednych firmach mamy np wyjazd do konkretnego miejsca gdzie codziennie przez 8 godzin uczestniczymy w szkoleniu, w innych natomiast może to być codzienne szkolenie w placówce przez kilka godzin dziennie. W tym zakresie jest pełna dowolność.
Po ukończeniu szkolenia zdajemy egzamin, który zawiera 100 pytań. Jest to test wyboru z trzema odpowiedziami. Poruszone są tam zagadnienia z prawa, etyki, produktów danego Towarzystwa.
Po zdaniu egzaminu podpisujemy umowę oraz czekamy na wpis do rejestru przez Komisję Nadzoru Finansowego - czas oczekiwania około jeden miesiąc.
Po uzyskaniu wpisu w rejestrze jesteśmy normalnymi Agentami Ubezpieczeniowymi.
Należy również pamiętać, że aby zostać Agentem Ubezpieczeniowym należy posiadać minimum średnie wykształcenie, być niekaranym oraz posiadać własną działalność gospodarczą (możliwa do założenia dopiero podczas szkolenia)

3 komentarze:

 1. Własna działalność naprawdę jest wymagana? Przez pierwsze 2 lata być może jest to opłacalne bo składki są niskie ale potem... Trzeba bardzo dużo zarabiać, aby jeszcze nam coś zostało po opłaceniu wszystkiego. U mnie wśród znajomych nie krąży zbyt ciekawa opinia na temat pracy agentów ubezpieczeniowych, nie każdy też się do tego nadaje. Zastanawiam się jak to jest z wynagrodzeniem, czy to zależy od danej firmy? Jedni płacą co miesiąc stałą kwotę, inni mają system prowizyjny, a inni połączenie tych dwóch opcji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Praca Agenta Ubezpieczeniowego, jak dla mnie, jest bardzo fascynująca i rozwijająca. Każdego dnia stykamy się z czymś nowym, poznajemy nowych ludzi, nowe biznesy. Oczywiście nie każdy nadaje się do tej pracy. Jednakże przy odrobinie pracy nad sobą, wdrożeniu w swoje życie nowych zasad i przy wsparciu merytorycznym można osiągnąć sukces przez duże „S”. Zapraszam do współpracy osoby, które chcą zdobyć nowy, atrakcyjny zawód lub rozwinąć się jako Agent Ubezpieczeń Majątkowych www.activVia.pl

  Pozdrawiam
  Katarzyna Żęgota

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z przedmówcami,że praca agenta ubezpieczeniowego jest fascynująca! Nie jest to typowa praca,w której każdego dnia robi się dokładnie to samo :)
  Świetny wpis!

  OdpowiedzUsuń